Firmino in Salah "čarala" na jugu Anglije, 'Pool tretji

Premier Liga 11. Feb 201819:13 > 19:17
Shaun Botterill/Getty Images

Liverpool je slavil na gostovanju pri Southamptonu ter se s tem vrnil na tretje mesto na lestvici premier lige.

Varovanci Jürgena Kloppa so si pot do zmage utrli že v prvem polčasu, potem ko sta zadela Roberto Firmino in Mohameda Salaha. V drugem polčasu sta mreži mirovali in ostalo je pri 0:2.

Firmino je v 6. minuti zadel za 1:0. salah je žogo lepo sprejel pred šestnajstmetrskim prostorom, izigral enega izmed igralcev obrambe Southamptona ter lepo zaposlil Brazilca, ki je premagal Alexa McCharthya.

V 42. minuti so bile vloge obrnjene. Firmino je Egipčanu podal s peto, ta pa je rutinirano zabil za odebeljeno prednost rdečih. Za Salaha je to že 22. gol v tekoči sezoni premier lige, medtem ko je Firmino v ligaških srečanjih mrežo našel 12-krat.

Liverpool bi lahko zabeležil še bolj prepričljivo zmago, najlepšo priložnost je zamudil Adam Lallana v samem zaključku tekme. Jubilejnega 100. nastopa v dresu ‘Poola se je veselil Hrvat, Dejan Lovren., med slavljenci pa je bil tudi nemški strokovnjak Klopp, ki je vpisal okroglo 50. zmago na klopi redsov.

Liverpool ima po 27 tekmah na tretjem mestu 54 točk, dve manj od Manchester Uniteda in dve več od Tottenhama. Southampton ostaja v zoni za izpad – svetniki so na 18. mestu s 26 točkami.

Naslednji izziv za varovance Jürgena Kloppa je Liga prvakov ter gostovanje v Portu. V naslednjem krogu redsi na Anfieldu pričakujejo West Ham, Southampton pa čaka odhod k Burnleyu.