Lacazette bo manjkal šest tednov

Premier Liga 13. Feb 201815:51 > 15:52
Mark Metcalfe/Getty Images

Napadalec Arsenala Alexandre Lacazette bo z igrišč odsoten šest tednov, ker si je poškodoval koleno, so potrdili v londonskem klubu.

Čeprav so “topničarji” pričakovali, da francoski napadalec ne bo manjkal dalj časa, je artroskopija pokazala, da mora Lacazette celo na operacijo.

To pomeni, da 26-letnika Arsene Wenger ne bo mogel uporabiti v 1/16 finala Lige Evrope, v katerem se bo londonski klub pomeril proti Östersundu, zamudil pa bo tudi pomembne tekme s Cityem v ligaškem pokalu ter ligi in pa obračune premier lige z Brightonom, Watfordom in Leicestrom.

Lacazette je lani v severni London prišel iz Lyona, takrat (za francoski klub) za rekordno vsoto 48 milijonov funtov. V prvem delu sezone je bil standarden član začetne enajsterice, na 28 tekmah zabil devet golov in bil štirikrat asistent, po prihodu Pierre-Emmericka Aubameyanga pa ta status izgubil.