Zgodba se ponavlja, tudi Rochdale prihaja na Wembley

Premier Liga 18. Feb 201818:52 > 18:59
Gareth Copley, Getty Images Sport

Nogometaši Rochdala, sicer člana tretje angleške lige, so na tekmi 5. kroga pokala FA pred svojimi navijači presenetili Tottenham in izsilili ponovljeno tekmo (2:2).

Gostitelji so v 45. minuti prišli do senzacionalnega vodstva, ki ga je priigral Ian Henderson. Spursi so v nadaljevanju sicer hitro prišli do popolnega preobrata, a to ni zadostovalo za zmago. Najprej je v 59. minuti zadel Lucas Moura, le dve minuti kasneje pa je z enajstih metrov za vodstvo Tottenhama poskrbel Harry Kane.

Ko je izgledalo, da si je Tottenham vendarle prigaral vstopnico za četrtfinale, so nogometaši Rochdala v tretji minuti sodnikovega dodatka še enkrat šokirali. Gol za izenačenje je zabil Steve Davies.

To pomeni, da bo v tej sezoni še en nižjeligaš gostoval na Wembleyju. Tottenham je že v prejšnjem krogu za napredovanje potreboval dve tekmi proti Newportu.