Rooney: Želel sem v Everton, ker potrebujem pritisk

Premier Liga 22. Feb 201815:35 > 15:48
Alex Livesey/Getty Images

Nekdanji kapetan Manchester Uniteda Wayne Rooney v letošnji sezoni pri Evertonu igra solidno. Za ekipo iz Goodison Parka je dosegel 10 zadetkov na 22 tekmah.

Wayne Rooney bi lahko lani med prestopnim rokom izbral katerikoli kitajski nogometni klub in dobil bajno plačo, pa se je raje odločil, da se vrne tja, kjer se je zanj vse začelo. V Evertonu je igral še kot otrok, zdaj pa pravi, da je v svoji karieri zaslužil dovolj in da denar zanj ni več motivacijsko sredstvo.

“To nisem jaz. Jaz potrebujem cilje, ambicije in pritisk. Če bi izbral denar, bi izgubil motivacijo za igranje nogometa,” je dejal Wayne Rooney, ki je povedal tudi, zakaj se je iz Uniteda po 13 letih vrnil nazaj v Everton.

Vedel sem, da povratek v Everton prinaša več pritiska. To je bila moja želja. Želim se spet dokazati navijačem Evertona in poskušal bom vse, da skupaj dvignemo klub na višjo raven in do lovorik. Vse je pripravljeno, zdaj je v naslednjih letih vse odvisno od nas,” dodaja Rooney, ki verjame, da je njegova telesna priprava dovolj dobro, da lahko do konca kariere igra za svoj matični klub.

“Eno stvar si želimo vsi in to so zmage. Nogometaš se mora prilagoditi in spremeniti svojo igro. Sam sem to v zadnjih letih tudi storil in mislim, da zdaj bolje igram v vezni vrsti kot pa napadalec. Kar se pokoja tiče, bom iskren. Ko bom začutil, da nisem več dovolj dober, bom kopačke obesil na klin, a do takrat bom poskušal storiti vse, da karseda dolgo ostanem na nogometnih zelenicah.”