Wenger: Guardiola ni razlog za odlično formo Cityja

Premier Liga 24. Feb 201813:07 > 13:07
Mike Hewitt, Getty Images

Strateg Arsenala Arsene Wenger meni, da so za uspeh ekipe zaslužni igralci in ne trenerji.

Arsenal in Manchester City se bosta v nedeljo srečala na Wembleyju, ki bo gostil finale ligaškega pokala. Na novinarski konferenci pred tekmo je Arsene Wenger prejel zanimivo vprašanje, če je po njegovem mnenju Pep Guardiola zaslužen za fantastične rezultate sinjemodrih v tej sezoni.

Wenger je odgovoril: “Ne. Ko pogledate Barcelono, vidite, da je še vedno med najboljšimi klubi v Evropi. Morate dojeti, da se je nogomet spremenil. Vsi najboljši nogometaši na svetu igrajo v le parih ekipah. Strategi lahko zagovarjamo določeno filozofijo, igra pa je odvisna od nogometašev.

Arsenal in City sta se v tej sezoni pomerila enkrat, ko je zasedba Guardiole slavila s 3:1.

Za zmago bomo morali prikazati boljšo predstavo kot so bile zadnje. City je v ligi dominanten, zato morajo prevzeti vlogo favorita. Lovorike je težko osvojiti. Nihče ni tolikokrat osvojil pokala FA kot mi. Poglejte si velike klube, recimo Liverpool. Oni so to tekmovanje osvojili le sedemkrat,” je še dodal Wenger.

Tekma na Wembleyju se začne v nedeljo ob 17.30.