Lukaku in Lingard na Old Traffordu "potopila" Chelsea

Premier Liga 25. Feb 201816:27 > 16:59
Alex Morton/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so v 28. krogu Premier lige z 2:1 premagali Cheslea (2:1).

Clive Brunskill, Getty Images

Willian je načel mrežo Uniteda v 32. minuti, “vragi” pa so uprizorili preobrat z goloma Romeluja Lukakuja v 39. in Jesseja Lingarda v 75. minuti. Manchester United je na lestvici drugi z 59 točkami, medtem ko je Chelsea na petem mestu (53 točk).

Gostje so gol dosegli po akciji, ki se je začela že pri 16-metrskem prostoru modrih, začel pa jo je prav Brazilec, ki je zaposlil Edena Hazarda na desni strani. Belgijec se je ustavil, se obrnil, odlično našel vtekajočega Williana, ta pa je premagal Davida De Geo.

Na izenačanje gledalci niso čakali prav dolgo. Svoj 13. gol v sezoni je dosegel Belgijec na drugi strani – Romelu Lukaku. United je do gola prišel po pritisku na vrata gostov, pri čemer so sodelovali Paul Pogba, Nemanja Matić, Alexis Sanchez in Lukaku, ki je izkoristil podajo Anthonya Martiala.

V nadaljevanju so rdeči vragi zaigrali še bolj ofenzivno. Jose Mourinho je v 64. minuti na zelenico poslal Jesseja Lingarda, kar se mu je 10 minut kasneje obrestovalo. V središču pozornosti je bil spet Lukaku, ki je po dolgi podaji sprejel žogo, se prebil med dvojcem branilcev, podal v sredino, Lingard pa je izkoristil nepazljivost Andreasa Christensena ter z glavo dosegel gol za zmago.

Alvaro Morata je v 87. minuti dosegel gol, a so ga sodniki razveljavili, ker naj bi bil Španec domnevno v prepovedanem položaju, a počasni posnetek je pokazal, da so se delivci pravice zmotili.