Redknapp: "Arsene, prišel je tvoj čas…"

Alan Crowhurst/Getty Images

Nekdanji selektor angleške nogometne reprezentance Harry Redknapp meni, da je že skrajni čas za slovo Arsenea Wengerja s klopi Arsenala.

Mike Hewitt/Getty Images

Francoz je lani podaljšal pogodbo z londonskim klubom do leta 2019, a angleški mediji vse bolj pogosto poročajo o tem, da naj bi izkušeni strateg medtem izgubil podporo večjega dela uprave in bo po 22 letih skoraj zagotovo zapustil klop Arsenala.

Wenger je fantastičen trener, v Arsenalu je imel odlično kariero, a vendarle sem mnenja, da je prišel čas, ko mora zapustiti klub. To lahko stori v velikem slogu, če mu proti koncu sezone uspe navijače prisiliti, da imajo do njega pozitiven odnos. Tako bo lahko klub zapustil ponosno. V času svojega vodenja kluba s severnega Londona je nanizal kar nekaj uspehov,” je prepričan Redknapp.

68-letni Francoz je v klub prišel leta 1996, potem ko je vodil japonsko Nagoyo, s “topničarji” je naslov angleških prvakov osvojil trikrat, se sedemkrat veselil naslova v FA pokalu in bil prav tolikokrat uspešen v superpokalu.

Nerad to rečem, saj nikomur ne privoščim, da ostane brez službe, a mislim, da je njegov čas prišel. Wenger bi moral zapustiti Arsenal,” dodaja bivši selektor Anglije. Londončani so na razpredelnici trenutno šele šesti (45 točk), kar 30 več jih ima vodilni Manchester City, deset več pa jih je zbral Tottenham, ki je na mestih za neposredno uvrstitev v ligo prvakov.

Arsenal se bo jutri v 29. krogu premiershipa doma pomeril z Brihtonom. Prenos si boste od 13.40 ure lahko ogledali na televiziji Sportklub.

Paul Gilham/Getty Images