Mourinho: Alexis je navajen pritiska z največjih tekem

Premier Liga 13. Mar 201812:46 > 12:59
Alex Morton/Getty Images

Alexis Sanchez je na Old Trafford prišel kot velika okrepitev, a zaenkrat še ni našel vrhunske forme. Trener rdečih vragov Jose Mourinho situacijo povsem razume in verjame, da bo Čilenec kmalu na pravi ravni.

Malokdo se zaveda, da je Alexis v klub prišel v najslabšem mogočem času – v zimskem prestopnem roku. Prav zaradi takšnih stvari ne maram zimskih nakupov. Ker ga nismo želeli izgubiti, smo ga vzeli že takrat, a moje mnenje o zimskem prestopnem roku ostaja enako. V naslednji sezoni bo zagotovo blestel,” je povedal Jose Mourinho.

Glavni razlog, da si je Portugalec zaželel Alexisa Sancheza, so njegove izkušnje z velikih tekem.

Alexis je na drugem nivoju kot naši ostali napadalci. Za Lukakuja je to sploh prva sezona v ligi prvakov, tudi Rashford, Martial in Lingard pa manjka izkušenj na takšnem nivoju. Sanchez je na drugi strani v ligi prvakov odigral kar nekaj sezon v različnih klubih, v Barceloni pa se srečal tudi z ogromnim pritiskom, ko se na vsaki tekmi zahteva zmaga,” je še dodal Mourinho.

Sanchez je od prestopa v Manchester za rdeče vrage odigral 748 minut in dosegel le en gol.