Četverček Salaha in "lepotec" Firmina

Premier Liga 17. Mar 201820:16 > 20:20
Jan Kruger, Getty Images Sport

Liverpool je na Anfieldu brez večjih težav prišel do zmage številka 18 v letošnji sezoni. Za petardo v mreži Watforda sta poskrbela nezaustavljivi Mohamed Salah s štirimi zadetki in Robert Firmino.

Clive Brunskill/Getty Images

Redsi so hitro pozabili poraz proti Manchester Unitedu. Sadio Mane in Mohamed Salah sta potrebovala zgolj štiri minute, da sta poskrbela za vodstvo domačih. Egipčan je dobil žogo na desni strani, osmešil Miguela Britosa in zadel za 1:0.

Salah je drugič zadel v 43. minuti, ko mu je podal Robertson. Po petih minutah drugega polčasa je Egipčan v statistiko vpisal še podajo, Roberto Firmino pa je dosegel zadetek, ki ga ne vidimo pogosto.

Watford je v nadaljevanju dokončno pokopal Salah s svojim tretjim in četrtim zadetkom.

Salah je prvi Egipčan s hat-trickom v Premier ligi in šele deseti Afričan, ki se lahko pohvali s tem dosežkom. Prvi strelec zasedbe Jürgena Kloppa je prvi igralec Liverpoola po letu 2013 in Luisu Suarezu (Norwich), ki je na enem srečanju dosegel štiri zadetke.

Salah ima sedaj na vrhu lestvice najboljših strelcev Premier lige manjšo prednost, hkrati pa je tudi najučinkovitejši debitant v elitnem razredu angleškega nogometa.

Bournemouth je bil z 2:1 boljši od WBA-ja, Crystal Palace je v gosteh odpravil Huddersfield z 2:0, Everton pa Stoke z 2:1.