Manchester United s preobratom preprečil slavje Citya!

Premier Liga 7. Apr 201818:57 > 19:09

Manchester City je z današnjo zmago proti največjemu tekmecu Manchester Unitedu postal državni prvak angleške Premier League, ki jo je osvojil že pet krogov pred koncem.

Sinje modri so imeli danes priložnost, da bi z zmago proti mestnemu tekmecu postali državni prvaki, vendar so jim rdeči vragi v drugem polčasu to s preobratom in zmago s 3:2 preprečili.

Domači nogometaši bi že v samem uvodu v tekmo morali imeti na voljo enajstmetrovko, vendar je glavni sodnik po očitni igri z roko Ashleya Younga ni dosodil. So pa zato sinje modri povedli v 25. minuti, ko je po podaji s kota Leroya Saneja z glavo zadel Vincent Kompany. Samo nekaj minut pozneje se je po podaji Raheema Sterlinga dobro znašel Ilkay Gundogan in svojo ekipo popeljal v prednost dveh zadetkov. Še pred koncem polčasa so imeli domači preko Sterlinga dve čisti priložnosti, vendar so ju zapravili. Rdeči vragi so bili v prvem polčasu povsem brez možnosti proti svojemu mestnemu tekmecu.

V drugem polčasu je pri domačih znova udarila naveza, ki je dosegla drugi zadetek. V 50. minuti je Nemec stresel zgolj okvir gola. Rdeči vragi, ki so v drugem polčasu zaigrali bolj napadalno, so do prvega zadetka prišli v 53. minuti, ko je akcijo na desni strani začel Alexis Sanchez, ki je podaj proti Anderju Herreri, ki je s prsmi žogo spustil Paulu Pogbaju, le ta pa je zanesljivo premagal Edersona iz bližine. Samo dve minuti pozneje je Francoz izkoristil podajo Sancheza in z glavo matiral Brazilca.

V 69. minuti pa je za domače sledil nov šok, saj je po podaji Sancheza United prišel do popolnega preobrata z glavo pa je zadel Chris Smalling.

Sledila je dokaj nervozna tekma s kar nekaj rumenimi kartoni. Domači so imeli še kar nekaj priložnosti, v 79. minuti bi sodnik spet lahko dosodil najstrožjo kazen po padcu Sergia Aguero. V samem zaključku tekme se je najprej v 89. minuti po strelu Aguera izkazal David De Gea. Minuto pozneje pa je izenačenje Sterlingu preprečila vratnica.