Šefi zadovoljni – Guardioli rekordna pogodba?

Laurence Griffiths/Getty Images

Po poročanju angleških medijev bo menedžer Manchester Cityja Pep Guardiola postal najbolje plačani trener vseh časov, potem ko naj bi vodstvo kluba pripravljalo novo pogodbo, po kateri bo na leto zaslužil 23 milijonov evrov.

Pep Guardiola bi tako na klopi “meščanov” ostal vse do leta 2020. Katalonec trenutno končuje svojo drugo sezono na klopi Manchester Cityja, ki letos igra odlično in je zelo blizu petemu naslovu anglšekega prvaka, v ligi prvakov pa so se prebili v četrtfinale, vendar na prvi tekmi proti Liverpoolu klonili z visokih 0:3.

Guardiola, ki je včeino članske kariere kot igralec preživel pri Barceloni, je trenersko pot začel ravno na klopi ponosa Katalonije, pred prihodom na Otok pa tri leta preživel v Münchnu na klopi Bayerna.

Pep minuli konec tedna ni imel veliko razlogov za zadovoljstvo, potem ko je njegova ekipa na mestnem derbiju proti Manchester Unitedu klonila po prednosti z 2:0.