Slavje Crystal Palaca, Burnley do pete zaporedne zmage

Premier Liga 14. Apr 201817:40 > 17:41
Christopher Lee/Getty Images

Nogometaši Crystal Palaca so prišli do pomembne zmage v borbi za obstanek. Na tekmi 34. kroga Premier lige so doma s 3:2 ugnali Brighton.

Vseh pet zadetkov je padlo v odličnem prvem polčasu, dvakrat pa se je med strelce vpisal Wilfried Zaha. Prav on je v peti minuti tudi poskrbel za vodstvo gostiteljev, ko je za hrbet vratarja pospravil odbitek po strelu Milivojevića.

Palace je v 14. minuti podvojil prednost, strelec je bil Tomkins, ki se je v gneči po podaji s kota najbolje znašel.

Gostje se niso predali in le štiri minute zatem po zadetku Murrayja znižali zaostanek, a je v 24. minuti znova zablestel Zaha, ki je z glavo povišal na 3:1.

Končni rezultat je deset minut kasneje postavil Izquerdo, Crystal Palace pa je v drugem polčasu uspel ohraniti minimalno prednost in se razveselil pomembne zmage.

Burnley nadaljuje s serijo zmag, za peto zaporedno pa je doma ugnal Leicester. Domači so oba zadetka dosegli v prvih desetih minutah. V šesti se je odlično znašel Wood, le tri minute zatem pa je zadel še Long. Edini zadetek za lisice je v 72. minuti dosegel Jamie Vardy.

Huddersfield je prekinil serijo petih tekem brez zmage in z 1:0 ugnal Watford, edini gol na tekmi pa je v 91. minuti dosegel Tom Ince.

Na zadnji popoldanski tekmi sta se Swanse in Everton razšla z remijem (1:1). Gostje so povedli v 43. minuti, ko je avtogol dosegel Naughton, Valižani pa so do točke prišli v 72. minuti, ko je zadel Ayew.

Oglejte si rezultate in lestvico Premier lige.