City se je pobral in na Wembleyju premagal Tottenham

Premier Liga 14. Apr 201822:30 > 22:37
Getty Image/Shaun Botterill

Nogometaši Manchester Cityja so na derbiju 34. kroga angleške Premier lige prišli do zmage. S 3:1 so premagali Tottenham in so tako še korak bližje naslovu.

Sinjemodri iz Manchestra, ki so v zadnjih dveh tednih doživeli nekaj hudih porazov (četrtfinale lige prvakov proti Liverpopolu in prvenstveni derbi z Manchester Unitedom), so v prvem delu prvega polčasa navdušili z izjemno igro. Povedli so v 22. minuti, ko je bliskoviti protinapad zaključik Gabriel Jesus.

Le nekaj minut zatem so prišli do drugega zadetka, sporno dosojeno enajstmetrovko, tudi iz počasnega posnetka ni bilo jasno, če je Hugo LlorisRaheema Sterlinga podrl v kazenskem prostoru, je uspešno izvedel Ilkay Gündogan. Gostitelji so do konca polčasa zmanjšali zaostaenk preko Christiana Eriksena, to pa je bilo vse kar je Tottenham prikazal. V drugem polčasu je City brez težav nadzoroval dogajanje na zelenici, Sterling pa je premoč kronal v 72. minuti, ko je postavil končni rezultat.

Že pred tem je Liverpool gladko odpravil Bournemouth in potrdil nadaljevanje odllične forme. Redsi so doma slavili s 3:0, zadetke pa so dosegli vsi člani udarnega napada – Sadio Mane, Mohamed Salah in Roberto Firmino. Gostje so sicer dvakrat zatresli mrežo Liverpoola, a obakrat iz prepovedanega položaja.

V nedeljo sta na vrsti obračuna Newcastle – Arsenal in Manchester United – West Bromwich, 34. krog pa se bo zaključil v ponedeljek s tekmo West Ham – Stoke City.

Oglejte si lestvico in vse rezultate v angleški Premier ligi.