Getty Images/Stu Forster
Nogomet 15.04.2018 | 17:03

Na St. Jamesu spet veselo, Ritchie "pokopal" Arsenal

Arsenal FC

Nogometaši Newcastle Uniteda so v 35. krogu angleške premier lige z 2:1 ugnali Arsenal. To je že peti zaporedni ligaški poraz "topničarjev" na gostovanju.

Matt Richie, Kennedy

Alex Livesey/Getty Images

Arsenal je izkoristil že prvo polpriložnost na tekmi. Po dolgi podaji je v 14. minuti z leve v kazenski prostor centriral Pierre-Emerick Aubameyang, njegovo pridno delo pa je z zadetkom pri oddaljeni vratnici kronal Alexandre Lacazette in zabil svoj 11. gol v premiershipu.

Tudi "srake" so izkoristile prvo pravo priložnost. Ayoze Perez je v 29. minuti izkoristil podajo desnega branilca Deandreja Yedlina

Arsenal je prevladoval, tudi v drugem polčasu, toda 70-odstotne posesti žoge niso uspeli kronati z zadetkom.

Paul Dummett, Alex Iwobi

Stu Forster/Getty Images

Tekmo je z natančnim strelom v 68. minuti odločil Matt Ritchie. Arsenal je bil do konca tekme nenevaren, lahko bi celo še kakšen gol dobil, saj je imel Newcastle še dve lepi pirložnosti.

"Srake" so si s tem tudi v teoriji zagotovile obstanek, Arsenal pa v koledarskem letu 2018 v gosteh ni osvojil niti ene same točke.