Pep: 100 točk, vau! To bo kdorkoli težko ponovil.

Premier Liga 13. Maj 201819:38 > 19:42
Laurence Griffiths/Getty Images

Strateg Manchester Cityja Pep Guardiola po zmagi na zadnji tekmi sezone v angleški Premier ligi proti Southamptonu (1:0) in novem rekordnem dosežku ni skrival navdušenja.

Sinjemodri so do zmage prišli z zadetkom Gabriela Jesusa v 94. minuti, s tem pa podrli nov rekord. Kot prvi so dosegli 100 točk v eni sezoni, dosegli pa so tudi največ zadetkov v zgodovini (106).

Kaj naj vam povem? Neverjetno je priti do 100 točk! 50 smo jih osvojili doma in 50 v gosteh. To je sijajno. Morda bo kdo v prihodnosti ta rekord popravil, a to bo zelo težko,” je dejal Pep Guardiola.

Katalonski strateg je v drugem polčasu ponudil priložnost tudi nekaterim najstnikom, ki so s tem izpolnili kvoto in si priborili medaljo za naslov angleškega prvaka.

Tudi oni so šampioni. V Angliji velja pravilo, da lahko medaljo prejmeš samo v primeru, ko odigraš pet tekem. Z nami so celo sezono, zato si jo zaslužijo,” je dodal Guardiola.

Klub iz Etihada je v tej sezoni naslov osvojil v velikem slogu. V zadnjih letih ni bil nihče tako prepričljiv kot je bil letos Manchester City. Drugouvrščeni United je zaostal za kar 19 točk.