Po rekordni sezoni je Guardiola podaljšal pogodbo!

Premier Liga 17. Maj 201820:00 > 20:11
Lynne Cameron/Getty Images

Katalonski nogometni strateg Pep Guardiola bo vsaj še do tri leta vodil angleške prvake Manchester City. Klub je danes sporočil, da so sklenili novo pogodbo, po kateri bo Guardiola ostal trener do konca sezone 2020/21.

Španski strokovnjak je podaljšal pogodbo za dve leti, kar pomeni, da bo sinje modre vodil vse do leta 2021.

Pep Guardiola si je novo pogodbo zaslužil po sijajni sezoni v kateri je s Cityem postal državni prvak z rekordnimi 100 točkami, osvojili pa so tudi ligaški pokal.

“Zelo sem vesel in navdušen. V veliko veselje mi je delovati v tem klubu. Uživam pri delu z igralci in še naprej se bomo trudili dati vse od sebe. Kot trener se moraš dobro počutiti z igralci in pri meni to nedvomno velja. Osredotočil se bom na to, da še izboljšam to ekipo in da se bodo naši igralci še dodatno izboljšali. Imamo mlad igralskii kader s povprečno starostjo 23 let. Radi bi se razvijali in nadaljevali po naši poti, želimo pa zadržati raven, ki smo jo dosegli v letošnji sezoni,” je povedal Guardiola.