URADNO: Wengerjev naslednik je Emery

Premier Liga 23. Maj 201810:38 > 10:39
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Arsenal je danes tudi uradno predstavil novega trenerja. To je postal Unai Emery, ki je v minuli sezoni vodil PSG.

Arsene Wenger se je po koncu sezone po 22 letih poslovil od klopi Arsenala, londonski velikan pa je hitro našel njegovega naslednika. To je postal Unai Emery, ki se bo tako preizkusil še v angleški Premier ligi.

Unai je v svoji karieri nanizal že kar nekaj uspehov, zna delati z mladimi in goji atraktiven način igre, ki odgovarja Arsenalu,” je ob predstavitvi novega trenerja povedal izvršni direktor topničarjevIvan Gazidis.

Španec je v pravkar končani sezoni s PSG-jem zanesljivo osvojil naslov v Ligue 1, s klopi francoskega velikana pa je odšel po novem razočaranju v ligi prvakov, ki je velika želja pregrešno bogatega kluba.

Navdušen sem, ker se bom pridružil enemu izmed največjih klubov na svetu. Arsenal je priljubljen in ima navijače po vsem svetu, veliko pozornosti namenjajo razvoju mladih nogometašev, imajo tudi fantastičen stadion… Zares sem navdušen, ker sem dobil priložnost. Vodenje takšnega kluba je velika čast,” je dodal Emery.

Angleški mediji poročajo, da je 46-letnik podpisal triletno pogodbo, ki mu bo nanesla 15 milijonov funtov.

Emery je pred PSG-jem tri sezone vodil Sevillo, s katero je trikrat zapored osvojil evropsko ligo.