Lampard tik pred prevzemom Derby Countyja

Premier Liga 29. Maj 201821:13 > 21:22
Bryn Lennon, Getty Images Sport

Nekdanji angleški reprezentant Frank Lampard naj bi bil po poročanju medijske hiše Sky Sports tik pred podpisom pogodbe z Derby Countyjem.

Ovni novega trenerja iščejo vse od odhoda Garyja Rowetta, ki je prejšnji teden prevzel Stoke City. Ta se bo v prihodnji sezoni v drugoligaški konkurenci meril z Derby Countyjem.

Po poročanju Sky Sportsa je vodstvo kluba že zelo blizu dogovora s Frankom Lampardom, ki bi lahko svojo trenersko kariero začel v drugi angleški ligi. Da za to obstaja veliko možnosti, je že potrdil Jody Morris, ki je mladinsko ekipo Chelseaja dvakrat zapored popeljal do naslova v mladinskem pokalu FA.

Lampard je potrdil, da je v soboto opravil pogovore z vodilnimi možmi kluba, 39-letnik pa si zelo želi začeti svojo trenersko pot.

Nekdanji zvezdnik Chelseaja je bil po koncu profesionalne kariere že dvakrat v pogovorih z Ipswichom, a nikdar ni sedel na njihovo klop.

39-letnik, ki je odigral tudi 106 tekem za Anglijo, je v svoji karieri osvojil tri naslove v Premier ligi, štirikrat se je veselil v pokalu FA, dvakrat v ligaškem pokalu, lovoriko pa je dvignil tudi v evropski ligi in v ligi prvakov.

Derby je zadnjo sezono končal na šestem mestu, v polfinalu končnice za napredovanje pa izgubil proti kasnejšemu zmagovalcu Fulhamu.