Ostaja ali gre? Chelsea se mora odločiti hitro

Premier Liga 14. Jun 20181:55 > 2:04
Laurence Griffiths/Getty Images

Antonio Conte ima še vedno veljavno pogodbo s Chelseajem in je nima namena prekiniti, a otoški mediji poročajo, da je uprava kluba pod pritiskom in da mora karseda hitro razrešiti situacijo okoli italijanskega strokovnjaka.

Chelsea do konca pogajanj ne bo imel lahkega in poceni dela, če se bo želel odreči uslugam trenerja Antonia Conteja. Če bo lastnik Roman Abramovič odpustil italijanskega strokovnjaka, bi mu moral plačati kar devet milijonov funtov za predčasno prekinitev pogodbe, a Conte ni pokazal namere, da bi odšel iz londonskega kluba. Koliko je moštev, ki se zanimajo za Conteja ni povsem jasno, je pa res, da je interesentov manj, potem ko je Real sporočil, da bo klub v prihodnje vodil Julen Lopetegui.

Chelsea se še vedno ni odločil ali bo zadržal trenerja, ki je klubu prinesel domačo trofejo leta 2017, na drugi strani pa je Conte sporočil, da je pripravljen na vodenje prihajajočih treningov.

Najresnejši kandidati za klop Chelseaja so Maurizio Sarri, ki Napolija v naslednji sezoni najbrž ne bo vodil več, Laurent Blanc in Jorge Sampaoli.

Prekinitev pogodbe s Contejem bo v vsakem primeru draga, veliko pa lahko londončani izgubijo tudi, če ostane na klopi. Eden Hazard po vsej verjetnosti ne bo podaljšal pogodbe s Chelseajem, če na klopi ostane Italijan, podobno pa velja tudi za Davida Luiza in Williana.