Salah ostaja na "kraju zločina"

Clive Rose, Getty Images Sport

Najboljši nogometaš Premier lige v minuli sezoni Mohamed Salah je z Liverpoolom podaljšal pogodbo. Klub iz Anfielda in egipčanski reprezentant sta podpisala novo dolgoročno pogodbo, ki predvideva sodelovanje do leta 2023.

Obe vpleteni strani sta novo pogodbo podpisali zgolj po letu dni sodelovanja, v katerem je Mohamed Salah postal prvi igralec redsov. Egipčan je v zadnjih 12 mesecih dosegel 44 zadetkov na 52 tekmah, Liverpool pa popeljal tudi v finale lige prvakov, v katerem je ekipa Jürgena Kloppa izgubila proti madridskemu Realu.

Ta odločitev Salaha izpostavlja dve stvari, njegovo vero v Liverpool in našo v njega,” je ob podaljšanju pogodbe s prvim zvezdnikom dejal Klopp: “Želimo, da vrhunski igralci ugotovijo, da je njihovo mesto na Anfieldu in da tukaj lahko uresničijo svoje sanje in ambicije. Ko nekdo kot Mo Salah pravi, da je tukaj njegov dom, to govori samo za sebe.”

Po poročanju angleških medijev v pogodbi ni zapisane odkupne klavzule.

26-letni zvezdnik je po koncu klubske sezone z Egiptom zaigral na svetovnem prvenstvu, vendar zaradi poškodbe rame ni mogel pokazati vsega svojega znanja.