Hazard: ''Čas je za novo pot''

Premier Liga 15. Jul 201811:07 > 11:14
Getty Images/Mike Hewitt

Napadalec Chelsea Eden Hazard se zahvaljuje Bluesom za 6 čudovitih let, a čas je za kaj drugega.

Shaun Botterill/Getty Images

27-letnika, ki je dosegel drugi zadetek na tekmi za 3. mesto proti Angliji na svetovnem prvenstvu v Rusiji (2-0), povezujejo z madridskim Realom.

”Poznate mojo željeno destinacijo,” je Hazard odvrnil novinarjem po sobotni tekmi. ”Lahko se odločim, ali bom ostal ali odšel, a Chelsea bo sprejel končno odločitev – če mi dovolijo oditi.”

Klub je v petek odpustil menedžerja Antonia Conteja in ga nadomestil z Italijanom Mauriziem Sarrijem v manj kot 24 urah. Nato so Bluesi še naznanili prihod italijanskega nogometaša zvezne vrste Jorginha, ki prav tako kot novi trener prihaja iz Napolija.

Hazard, ki je na mundialu dosegel 3 zadetke, ima še 2 leti veljavne pogodbe z londonskim klubom. Odkar se je pridružil Chelseaju iz francoskega Lilla za 32 milijonov £ junija 2012, je pomagal Modrim osvojiti dva naslova v Premier ligi, FA pokal, Ligaški pokal in Ligo Evropa.

Junija 2017 je Belgijec dejal, da bi ”prisluhnil”, če bi se mu Real ponudil pogodbo, a hkrati dodal, da lahko ostane v Londonu še veliko let.

”Vsi imamo sanje. Lahko je to Španija, lahko je to Chelsea.”

V maju je bivši šef asistentov pri Chelseaju Steve Clark povedal, da bo klub mogoče moral prodati Hazarda, da poveča sklad za druge nakupe.