"Vztrajati kar 22 let je bila moja velika napaka"

Premier Liga 18. Jul 201811:55 > 12:04
Mike Hewitt/Getty Images

68-letni Francoz je priznal, da je med svojim službovanjem pri klubu v severnem Londonu precej bližnjih zanemarjal in da mu je za to žal.

“Moja največja napaka je bila morda ta, da sem v istem klubu ostal 22 let. Sem človek, ki ima rad nove stvari, ki ima rad spremembe. Vendar pa imam rad tudi izzive. Pri Arsenalu sem bil malce talec mojih lastnih izzivov,” je povedal Wenger, ki je spregovoril tudi o posledicah dolgega in stresnega življenja trenerja:

“Žal mi je, da sem žrtvoval vse, saj se zavedam, da sem veliko ljudi zanemarjal, predvsem svojo lastno družino. Vendar pa je globoko v sebi človek egoističen, ko pri ukvarjanju z zadevo, ki jo obožuje, želi doseči cilj. Odpove se marsičemu, da bi sledil svojemu poslanstvu,” je povedal Wenger, ki priznava, da pri sebi še vedno ni razčistil vprašanja, kaj bo počel po 22 letih pri Arsenalu. Ponudb naj mu ne bi manjkalo…

Shaun Botterill Getty Images Sport