Wenger obžaluje, da je pri Arsenalu vztrajal 22 let

Premier Liga 18. Jul 201817:35 > 17:46
Mike Hewitt/Getty Images

Nekdanji trener Arsenala Arsene Wenger, ki je topničarje do letos vodil vse od leta 1996, je priznal, da obžaluje odločitev, da je kar 22 let vztrajal na klopi londonskega velikana.

Arsene Wenger se je v nogometno zgodovino za vselej zapisal kot trener, ki je na klopi evropskega velikana – Arsenala iz Londona – zdržal kar 22 let. Omenjeni dosežek je v svetu vrhunskega nogometa v današnjih časih nepredstavljiv in zagotovo težko ponovljiv.

Francoski trener je v dobrih dveh desetletjih delovanja močno spremenil klub in ga ukrojil po svojih željah. Kljub vsem uspehom pa je Wenger v intervjuju za francoski RTL priznal, da je bila njegova največja vrlina, kontinuiteta, obenem tudi njegov največji greh.

Moja največja napaka je bila morda ta, da sem v istem klubu ostal 22 let. Sem človek, ki ima rad nove stvari, ki ima rad spremembe. Vendar pa imam rad tudi izzive. Pri Arsenalu sem bil malce talec mojih lastnih izzivov,” je odkrito priznal Wenger, ki se je dotaknil tudi posledic dolgega in stresnega življenja trenerja.

“Obžalujem, da sem žrtvoval vse, saj se zavedam, da sem prizadel veliko ljudi okoli sebe. Veliko ljudi sem zanemarjal. Zanemaril sem svojo lastno družino. Vendar pa je globoko v sebi obseden človek egoističen, ko išče cilj pri tem, kar obožuje. Odpove se marsičemu, da bi sledil svojemu poslanstvu,” je še razkril Francoz, ki še vedno ni povsem razčistil vprašanja, kaj bo počel po dolgih 22 letih pri Arsenalu.

Nisem se še odločil. Sprašujem se ves čas. Naj nadaljujem s tem, kar najbolje znam? Ali pa naj znanje, ki sem ga pridobil v vseh letih, delim na kakšen drugačen način? To je vprašanje, na katerega si bom v naslednjih dveh ali treh mesecih moral odgovoriti,” je zaključil 68-letnik.

Wenger je na klopi Arsenala odvodil kar 1235 tekem in vpisal 707 zmag. S topničarji je štirikrat osvojil angleško Premier ligo, sedemkrat pa slavil tudi v pokalu FA.