Sky: Rekord je padel, Alisson v Liverpoolu

Premier Liga 18. Jul 201813:03 > 17:12
Shaun Botterill / Staff/Getty Image

Po poročanju medijske hiše Sky Sports je Liverpool že ujel vratarja Rome Alissona Beckerja, za katerega bodo redsi odšteli rekordnih 75 milijonov evrov!

Brazilski reprezentančni vratar je že uskladil svoje želje s klubim iz Anfielda, s katerim bo podpisal petletno pogodbo. Finančne podrobnosti dogovora med vratarjem in angleškim klubom so zaenkrat še nerazkrite.

Alisson je zadnji dve sezoni dobro branil v dresu Rome, svojo kariero pa je začel v Internacionalu. Na zadnjem svetovnem prvenstvu v Rusiji je branil barve Brazilije.

Liverpool bo s prestopom Alissona podrl kar 17 let star rekord. Brazilec bo postal najdražji vratar v zgodovini, rekord pa je do danes v rokah držal Gianluigi Buffon, za katerega je Juventus Parmi leta 2001 odštel 53 milijonov evrov.

Do danes je bil najdražji vratar Premier lige Ederson, ki je lani okrepil Manchester City. Sinjemodri so Benfici zanj odšteli 40 milijonov evrov.

Redsi so Alissona pripeljali, da končno naredijo konec težavam na golu. V lanski sezoni je finale lige prvakov s katastrofalnima napakama sklenil Loris Karius, že dalj časa pa je v slabi formi tudi Belgijec Simon Mignolet.