Prestrašeni Conte toži Chelsea

Premier Liga 20. Jul 201812:31 > 12:33
Warren Little/Getty Images

Nekdanji trener londonskega Chelseaja Antonio Conte se namrevama obrniti na sodišče zaradi enostranske odločitve modrih, da z njim prekinejo pogodbo, poroča "Times".

48-letni italijanski strateg Antonio Conte je bil 12. julija 2018 odpuščen iz svojega delovnega mesta pri Chelseaju, namesto njega pa klub v svoje vrste pripelja Maurizia Sarrija.

Conte je prepričan, da so vodilni možje londonskega kluba prekršili dogovore v pogodbi in bo zdaj preko sodišča skušal dobiti 9 milijonov funtov, kolikor bi jih dobil za zadnjo sezono pri Chelseaju.

Nekdanji trener Juventusa pa se boji, da ne bo našel dela za letošnjo sezono, zato želi s tožbo in posledično kompšenzacijo s strani Chelseaja pokriti veliko finančno izgubo.

Conte je Chelsea vodil od leta 2016 in z njim osvojil Premier ligo ter FA Pokal.