Naby Keita: Zaradi Kloppa sem zavrnil Bayern in Barco

Lynne Cameron/Getty Images

Novi vezist Liverpoola Naby Keita je v pogovoru za Guardian razkril, da sta se zanj resno razmišljala tudi Bayern in Barcelona. Kaj je odločilo? Nekdanji nogometaš Leipziga je na Anfiled prišel zaradi Jürgena Kloppa!

Liverpool je za prestop 23-letnika Leipzigu odštel skoraj 50 milijonov funtov, glavno vlogo ob prestopu gvinejskega superzvezdnika na Anfield pa je odigral trener Jürgen Klopp.

Res je, imel sem tudi ponudbi Barcelone in Bayerna ter še nekaj drugih klubov. Na mojo odločitev je zelo vplivalo to, kdo je trener. S Kloppom smo opravili nekaj dobrih pogovorov. To kar mi je povedal me je prepričalo. Iz njegovih besed sem lahko razbral, da se bo klub na dolgi rok še razvil, o tem pa sem se pogovarjal tudi z Manejem,” je za Guardian povedal Naby Keita.

Sadio mi je kot brat. V Salzburgu sva skupaj igrala devet mesecev in razvila poseben odnos. Rekel mi je, da je Liverpool zares velik klub in da ima ekipa sijajen potencial z možnostjo napredka,” je še povedal Keita.

Keita je v času igranja v Bundesligi pošteno opozoril nase, javnost pa si ga je zapomnila tudi po nekaterih grobih prekrških, zaradi katerih je prejel tudi nekaj rdečih kartonov. Nekoliko bolj groba igra, seveda v mejah normale, bi mu lahko v Premier ligi zagotovo koristila.

To da igram na moč ne bi smelo imeti negativnega vpliva. Veliko sem gledal angleški nogomet, še več pa se bom o vsem skupaj naučil na pripravljalnih tekmah. Zelo rad osvajam žogo, to mi je najljubši del igre. Na prvem mestu mi je vselej obramba, ekipa ne sme dobiti zadetka. Ko mi to kot vezistu uspe, pa razmišljam tudi o tem, kako čim bolje zaposliti napadalce in krilne nogometaše,” je še dodal Keita, ki je zatrdil, da je že od nekdaj veliki navijač Liverpoola.

Ko sem odraščal sem občudoval Stevena Gerrarda. Ko sem prišel v trening center, me je pričakal prav on. Tega nisem pričakoval, zame je bil to poseben dan. Med igranjem nogometa na ulici v Gvineji sem vedno nosil Liverpoolov dres. Za ta klub je navijal moj oče, ko sem jaz imel 11 let. Vedno sem si želel biti Gerrard, ki je bil vodja moštva,” je še dodal Naby.