Thierry Henry na čelo Astona Ville

Premier Liga 22. Jul 201810:34 > 11:00
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Francoska nogometna legenda Thierry Henry je prvi v vrsti, da zasede mesto menedžerja Astona Ville v primeru odhoda Steva Bruca.

Bivši napadalec Arsenala in Barcelone Thierry Henry je prvi na seznamu kandidatov, ki bi prevzeli mesto menedžerja Astona Ville – bi morali novi lastniki kluba razrešiti Steva Bruca vseh dolžnosti?

Pri Villi so v petek objavili, da je egiptovska združba NSWE, ki je v skupnem lastništvu poslovneža Nassefa Shawirija in ameriškega investitorja Wes Edens, kupila 55% kluba od prejšnjega lastnika Tonya Xia. Kitajski poslovnež se je bil prisiljen oddaljiti od kluba, ko je skoraj potegnil klub s seboj navzdol zaradi neplačevanja davkov.

The Daily Mail poroča, da želijo novi lastniki pripeljati svojega menedžerja, Henryja pa so izpostavili kot enega izmed kandidatov.

Kakorkoli, Shawiri in Edens lahko se lahko še vedno dogovorita za nadaljno sodelovanje s trenutnim menedžerjem Brucom, da ostane na trenerskem mestu še za štiri prihajajoče sezone, po tem, ko je bivši menedžer Sunderlanda in Hull Cityja popeljal Aston Villo v izločilne boje Championshipa prejšnjo sezono, kjer so izgubili proti Fulhamu z 1-0.

Henry se je kot nogometni igralec upokojil decembra 2014 in je trenutno pomočnik selektorja Belgijske reprezentance. Dela ob boku bivšega trenerja Evertona in Wigana Roberta Martineza, pomagal je Rdečim vragom do tretjega mesta na minulem Svetovnem prvenstvu v Rusiji.

Francoz je po turnirju izjavil, da zapušča mesto pomočnika trenerja, da bi se skoncentriral na morebitno kariero menedžerja. Povabilo iz Astona Ville bi bilo v tem trenutku zelo na mestu.

Pri Villi bi se Henry vrnil k angleškemu nogometu po tem, ko je tam pustil status legende s svojo uspešno kariero pri Arsenalu. Bivši napadalec je dosegel 228 golov na 367 tekmah za Topničarje, osvojil je 2 premierligaška naslova, 2 FA Pokala in srebrno medaljo v Ligi prvakov leta 2006.