Kepa z rekordnim prestopom vratarja v Chelsea

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Kepa Arrizabalaga je plačal svojo odkupno klavzulo Athletic Bilbau 71 milijonov funtov in si zagotovil prestop k Chelseaju.

V Premier ligi se prestopni rok konča čez en dan, tako da klubi praktično nimajo več časa za razmišljanje o novih okrepitvah.

Kepo Arrizabalago si je danes plačal odkupno klavzulo v višini 71 milijonov angleških funtov. To je rekordno plačilo za kakega vratarja, saj je s tem presegel vrednosti Liverpoola, ki je prav tako v tem prestopnem roku kupil Alissona Beckerja od Rome za 66.8 milijona funtov.

23-letni Kepa bo v Chelseaju nadomestil Thibauta Courtoisa.

Courtois ni vključen v treninge Londončanov in ga že celo poletje povezujejo z madridskim Realom. 26-letni Belgijec je bil član Chelsea  od leta 2011, ko se je preselil na Stamford bridge iz belgijskega Genka, a je bil nato takoj posojen v Atletico Madrid za obdobje od 2011 do 2014.

Kepa je drugi vratar španske reprezentance za Davidom de Geo. Zadnje dve leti je bil prvi vratar baskovskega kluba, za katerega je odigral 53 ligaških tekem. V januarju pa je sicer podaljšal pogodbo z Athleticom do leta 2025. Po Aymericu Laportu, ki je janurja za 57 milijonov funtov prestopil k Manchester Cityju, je Kepa drugi večji prestop kluba.