Pochettino: Zaradi Brexita smo brez okrepitev

Premier Liga 10. Avg 20184:14 > 4:16
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Trener moštva Tottenhama Mauricio Pochettino pravi, da je zadovoljen z ekipo, ki jo ima in da je srečen, ker Harry Kane ostaja v Londonu, navedel pa je tudi razloge za majhno število okrepitev, ki pa niso le posledica klubskih odločitev.

Glavna stvar, ki jo je Tottenham storil v prestopnem roku je, da so podaljšali pogodbo s svojim prvim zvezdnikom Harryjem Kanom, drugih okrepitev pa poleti ni bilo. Glavni trener Mauricio Pochettino je zelo odprto govoril o prestopnem roku, v katerem se klub ni dokopal do niti enega nogometaša.

“Imamo dobro ekipo in dobre nogometaše in v takšni situaciji se je težko pogajati za nove okrepitve. Nikogar nismo prodali in ko imate na voljo 25 igralcev, je tudi težko koga zamenjati in pripeljati na novo. Nogometaši, ki si jih želimo, so ponavadi tudi na radarju madridskega Reala, Barcelone, Manchester Cityja in z njimi je težko tekmovati. Če ni okrepitev pa moraš poskrbeti, da izstisneš največ iz igralcev, ki jih imaš, je pa pomembno, da klub obdrži temelje in trenerja,” je dejal Pochettino.

“To, kar počnemo je dokaz, da smo hrabri. Gradimo nov stadion, ki je skoraj končan in predstavlja veliko investicijo. Ta znaša skoraj milijardo funtov. Tisti, ki pravijo, da je investicija visoka 400 milijonov funtov govorijo neumnosti, ne verjemite jim. Tu pa je tudi situacija z Brexitom, ki je stroške povišala za 30 odstotkov. To je prava drama in zaradi tega mi je žal angleškega naroda.”