Guardiola: City nima več denarja za zapravljanje

Premier Liga 10. Avg 201817:12 > 17:31
Clive Mason, Getty Images Sport

Menedžer Manchester Cityja Pep Guardiola je pred začetkom nove sezone Premier lige izjavil, da klub, ki je v minuli sezoni osvojil naslov prvaka, nima več denarja za okrepitve.

Meščani so pred začetkom lanske sezone na veliko zapravljali in bili na koncu poplačani z naslovom prvaka. Manchester City je v letošnjem poletju zapravil vsega 60 milijonov funtov za Riyada Mahreza. Za marsikoga nenavadno, ne tudi za Pepa Guardiolo.

Ekipa me je v dveh letih prepričala, da jih lahko zaupam. Tudi v lanski sezoni sem jim nemalokrat dejal, da ne moremo ves čas zapravljati. Zapravljali smo, ko je bilo to potrebno. Imeli smo sedem ali osem igralcev starih 30, 31 let, ki jih je bilo potrebno zamenjati. Zadovoljen sem z ekipo, prejšnjo sezono pa sem dejal, da bomo potrebovali samo eno ali dve okrepitvi. Toda mi nimamo več denarja za zapravljanje, to je resnica. Morda bomo naslednjo sezono bolj aktivni, vendar smo zapravili že veliko denarja za mlade nogometaše za naslednje sezone,” je politiko Cityja orisal Guardiola.

Tudi preostali klubi so v primerjavi z minulimi leti zapravljali nekoliko manj. V ospredju pa so bili predvsem vratarji. “Zadnji trije ali štirje tedeni so bili neverjetni. Nismo pričakovali toliko denarja za vratarje, toda tako je. Oni so porabili toliko, kot mi minulo sezono za Edersona. Chelsea je kupil sijajnega vratarja za naslednji šest, sedem let, denar od Courtoisa so vložili v odličnega mladega igralca. Spoštujem in ne obsoam, porabili so toliko denarja kot so ga lahko v sklopu finančnega fair-playa. Sedaj so to vratarji, pred tem so bili napadalci in desetke, nadejam se, da bodo v prihodnosti to menedžerji,” je dodal Pep.

Manchester City bo z obrambo naslova začel v nedeljo, ko v derbiju 1. kroga gostuje pri Arsenalu. Neposredni prenos srečanja od 17:00 naprej v živo na SK 1.