Getty images/Michael Regan

12.08.2018 | 16.50

Odličen začetek L'Poola, štirje goli v mreži West Hama

Liverpool je v dvoboju 1. kroga premiershipa zabeležil gladko zmago proti West Hamu. Londončani z Anfielda odhajajo poraženi z 0:4.

mane

Laurence Griffiths Getty Images Sport

Redsi so do prednosti prišli v 19. minuti, ko je Mohamed Salah načel mrežo Londončanov, potem ko mu je Andrew Robertson lepo podal z leve strani. V akciji je sodeloval tudi Naby Keita.

Na podoben način so rdeči prišli do svojega drugega zadetka. Požrtvovalni James Milner je do žoge prišel še preden je prečkala črto gola-avta ter žogo "serviral" na nogo Sadiu Maneju. Ob polčasu je bilo 2:0.

Vprašanje zmagovalca je bilo v 53. minuti praktično odločeno, ko je Firmino zaposlil Maneja, Senegalec pa je dosegel še svoj drugi zadetek, je pa pri strelu verjetno bil v prepovedanem položaju.

Daniel Sturridge je samo 24 sekund po vstopu s klopi (88. minuta) postavil končni izid. To je bila četrta zaporedna zmaga Liverpoola nad West Hamom v premier ligi in neuspešen debut novega stratega West Hama, Manuela Pellegrinija.

Salah je imel ob koncu srečanja bližnje srečanje z enim izmed mladih navijačev, ki je na zelenico pritekel, da ga objame. Ob istem času sta igrala še Southampton ter Burnley, ki pa sta se razšla brez zmagovalca (0:0).