PL: Prvaki potrdili vlogo favorita za ubranitev naslova

Premier Liga 12. Avg 201816:59 > 18:29
Shaun Botterill Getty Images Sport

V derbiju prvega kroga nove sezone premier lige je City na Emiratesu z 2:0 ugnal Arsenal. V polno sta merila Raheem Sterling in Bernardo Silva.

Na Emiratesu se je za “topničarje” začelo novo obdobje, saj po 22 letih na njihovi klopi ne sedi več Arsene Wenger, temveč Bask, Unai Emery. Za domače so se težave začele že v 14. minuti, ko je Raheem Sterling prišel do neoviranega strela z roba kazenskega prostora.

Krivdo za vodstvo sinjemodrih si lahko razdelita vezna vrsta in obramba domačih, saj so igralci angleškega reprezentanta samo gledali, namesto da bi ga nekdo ustavil. Petr Čech je imel pogled zakrit, zato je bila njegova reakcija ob strelu razumljivo prepočasna.

Za Sterlinga je bil to jubilejni 50. zadetek v premier ligi, a šele tretji, ki ga je dosegel po strelu izven kazenskega prostora. V 64. minuti so imeli “meščani” dvojno prednost. Po podaji Benjamina Mendya z leve strani je Bernardo Silva žogo zabil v mrežo za 2:0.

Tako je Portugalec popravil napako Kuna Agüera, ki je le dve minuti pred tem zapravil priložnost v situaciji 1 na 1 s Čechom. Argentinec bi lahko tudi podal v levo, kjer je bil povsem sam vtekajoči Kevin De Bruyne.

Igro Arsenala je sicer v drugem polčasu poživil Alexandre Lacazette, a do zadetka ni prišel. Peklenski začetek lige se je za Londončane šele začel, saj po tem porazu naslednji krog igrajo na Stamford Bridgeu, nato pa sledi še domača tekma z West Hamom.