Aguero trikrat v polno, City že straši

Premier Liga 19. Avg 201816:17 > 16:21
Michael Regan, Getty Images Sport

V nedeljskem obračunu v Premier ligi Manchester City s fantastično predstavo svojega prvega napadalca Sergia Aguera prišel do gladke zmage in že potrjuje vlogo velikega favorita za naslov prvaka. Edini zadetek Huddersfielda je dosegel slovenski nogometaš Jon Stankovič.

Aktualni prvaki Premier lige iz Manchestra so z rezultatom 6:1 prišli do druge zmago v novi sezoni najmočnejšega angleškega nogometnega prvenstva. Meščane je do lahke zmage povedel Sergio Aguero, ki je kar trikrat zatresel nasprotnikovo mrežo in postal tudi najboljši strelec tokratnega začetka sezone.

Ekipa Pepa Guardiole je tekom vseh 90 minut nadzorovala tempo in bila boljša od Huddersfielda, za nameček pa so imeli na Etihadu tudi pomoč svojih navijačev. City svojemu nasprotniku ni dovolil, da razvije igro in prihaja do resnih priložnosti, obenem pa bil fantastičen v napadu.

Aguero je prvi zatresel mrežo v 25. minuti, podajalec za zadetek pa je bil vratar Ederson. Festival zadetkov je nadaljeval Gabriel Jesus, ki je zadel v 31. minuti. Štiri minute kasneje je zopet udaril Aguero. Še pred polčasom je znižal slovenski mladenič Jon Stankovič, ki je zadetek dosegel po podaji iz kota. V drugem polčasi so zadeli še David Silva, Aguero in Terence Kongolo, ki je dosegel avtogol.