Brighton pokazal zobe in osmešil United

Premier Liga 19. Avg 201818:15 > 18:19
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Nogometaši Brightona so v obračunu drugega kroga v Premier ligi prišli do velike zmage proti Manchester Unitedu, potem ko so na domačem stadionu zasluženo slavili s 3:2.

Nogometaši Brightona so prišli do pomembne in povsem zaslužene zmage proti Manchester Unitedu, potem ko so ekipo portugalskega stratega Joseja Mourinha premagali s 3:2.

Galebi so tako prišli do svoje četrte zaporedne ligaške zmage proti Unitedu, do katere so prišli na domači zelenici. Med prvima dvema zmagama proti eni najboljših ekip v zgodovini otoškega nogometa so prišli v razmaku 36 let, za naslednji dve pa potrebovali le nekaj mesecev.

Prvi polčas je v celoti potekel v znamenju domačih nogometašev, ki so na glavni odmor odšli s prednostjo s 3:1. Po 25 minutah igre je United doživel prvi šok. Solly March je odlično podal v kazenski prostor, Glenn Murray pa je vrhunsko reagiral in matiral Davida de Geo.

Samo dve minuti kasneje je Shane Duffy Unitedu zadal nov udarec in zadel za 2:0. Nogometaši Manchester Uniteda so ostali mirni in v 34. minuti zmanjšali zaostanek, potem ko je v polno zadel Romelu Lukaku

Ob koncu igralnega časa v prvem polčasu je bil branilec Uniteda Eric Bailly nezbran pri posredovanju v svojem kazenskem prostoru, kar je glavni sodnik Kevin Freund opazil in pokazal na belo točko.  Pascal Gross je obdržal mirno kri in Brighton z natančnim strelom v 44. minuti poslal v vodstvo s 3:1.

United ni deloval kot velika in močna ekipa na zelenici, saj je bilo moč opaziti veliko netopnih podaj, jasne ideje v napadu pa ni bilo moč opaziti. Lukaku in Anthony Martial v prvem polčasu med seboj nista uspela niti enkrat podati, kar je še en jasen dokaz, kako nerazpoložen je bil United.

United je do znižanja vodstva domačih nogometašev prišel v zadnjih sekundah obračuna, ko je za 3:2 iz 11-metrovke zadel Paul Pogba. Sodniški dodatek je trajal štiri minute, a varovancem Joseja Mourinha je zmanjkalo časa za novo nevarno akcijo in izenačenje.

V prvem krgu je United dosegel zmago in ima skupno tri točke, Brighton se po dveh tekmah prav tako lahko pohvali z eno zmago in porazom.