Pred 4. krogom PL: Spoštovanje, spoštovanje

Premier Liga 31. Avg 201814:25 > 14:37
Victor Decolongon/Getty Images

Pohitimo mimo desetih najbolj zanimivih v četrtem prihajočem krogu angleške Premier lige. Desetih? Pa saj so to vse. So, so! Vsaka tekma šteje in vsaka od njih bo posebna.

Pred reprezentančnim odmorom je prav, da se angleška elita spet podviza. In se nedvomno tudi bo. Do nespoštljivega spoštovanega gospoda Mourinha pridemo malce pozneje.

Leicester City v ekipi ne bo smel imeti še vedno kaznovanega Jamieja Vardyja. Brez svoje špice pa bo proti najboljši obrambi v minulih treh krogih vse prej kot lahko. Paniko v Liverpoolovem kazenskem prostoru lahko povzročijo edino visoki predložki. Jonnny Evans in Harry Maguire sta vselej voljna skočiti. Vprašanje, če zmoreta višje kot Vigil Van Dyke. Če Liverpoolov napadalni turbo valjar zabije prvi, bodo tri točke nemudoma že na poti proti zahodu.

Brighton naj se boji Fulhama. Morda bolj kot pa Manchester Uniteda. Fulham je bil nazadnje ob gladki zmagi nad Burnleyjem izjemen. André Schurrle in Aleksander Mitrović sta le zadnji napadalni postavki, medtem ko vezna linija Londončanov prav tako že diha zelo sinhrono.

Trenerja Maurizio Sarri in Eddie Howe sta stara prijatelja. Anglež je Italijana obiskoval še ko je bil ta trener Empolija. Lani poleti sta Sarrijev Napoli in Howeov Bournemouth odigrala celo pripravljalno prijateljsko tekmo. Na Stamford Bridge se tudi sam odpravljam pogledati odprto in veselo nogometno predstavo.

Crystal Palace bi po splošnem prepričanju moral poraziti Southampton in se tako točkovno okrepiti. Kljub slabim nedavnim izidom si marljiva ekipa stratega Roya Hodgsona to zasluži.

Everton gosti Huddersfield, ki je, žal, prej kot ne “mala mal’ca” za večino premierligašev. Zato pa bo precej bolj kreposten spopad med West Hamom in Wolverhamptonom. Domači bodo poskušali nadgraditi solidno predstavo izpred tedna proti Arsenalu, na kateri so sicer izgubili. Wolves pa si mislijo, da če smo zmogli remizirati z Manchester Ciyjem, potem lahko ugonobimo tudi West Ham, pa čeprav v gosteh. V torek je v Ligaškem pokalu West Ham napredoval z zmago pri tretjeligašu Wimbledonu. To mu je uspelo šele ob izteku tekme, a mu vendarle je. Prvo zmago pod komado trenerja Manuela Pellegrinije West Ham tako le ima.

Newcastle se bo na Etihadu zaklenil še s kakšno ključanico več kot se je na obračunu proti Chelseaju. Poblaznjeno vrtanje favorita v barikado bo zagotovo skrajno zabavno.

Cardiff proti Arsenalu nima možnosti. Watford pa jih proti Tottenhamu ima, a se mi vseeno zdi, da bo nov londonski derbi pripadel gostom. Po veveričje si je Watford nabral zalogo točk, tako da mu je zdaj dovoljeno, da v nedeljo, pa tudi čez dva tedna proti Manchester Unitedu kar malo improvizira.

In zdaj. Oh, ta naš večno najboljši prijatelj Jose Mourinho. Na tiskovki po ponedeljkovem porazu proti Tottenhamu se mu je kompletno strgalo. Zavračal in spreobračal je zelo jasna novinarska vprašanja. Kritiziral je svoje igralce. Se hvalil, kaj vse – pa ne z Manchester Unitedom – je že osvojil. Trdil, da je taktično premagal Spurse. Razglabljal je o tem, da rezultat ni pomemben. In na koncu, zase zahteval še spoštovanje. Hm! A, še prej je potrdil, da so navijači najbolj pomembni. Ti pa so se ves čas držali za glavo in se pogrezali v morju sramote. Tako se manager največjega angleškega nogometnega kluba pač ne sme obnašati. Velika velika večina navijačev Manchester Uniteda ga ima zdaj pa res že zadosti. Drži sicer, da je Manchester United v splošnem vrtincu oziroma v času krize svoje lastne identitete. Ob tem, da ne le Jose Mourinho, pač pa predvsem uprava kluba ne ve, kam bi tega dejansko usmerila in kako bi ga dolgoročno razvijala.

A kljub temu. Manchester United je bil v prvem delu derbija vsaj enakovreden, če ne kar boljši tekmec. V desetih minutah nadaljevannja pa je Tottenham dosegel kar 13% vseh zadetkov, ki jih je v zgodovini Premier lige uspel doseči na Old Traffordu. Tudi statistika potrjuje, da je Unitedova obramba fuč. Tradicionalno so bile Mourinhove obrambe, vse po vrsti, betonske.

Ok. Toliko za nazaj. Manchester United bo, da ne bo panike, Burnley porazil brez problemov. Burnley je utrujen od četrtkovega euro spopada z Olympiakosom. Poleg tega je na zadnjih dveh prvenstvenih nastopih prejel kar sedem golov.

Četri krog – da se ti zmeša!