Liverpool ugnal tudi Spurse in ostaja na vrhu

Premier Liga 15. Sep 201815:28 > 15:47

Liverpool je v derbiju 5. kroga Premier League na Wembleyu z 2:1 ugnal Tottenham in še naprej ostaja na vrhu lestvice s popolnim izkupičkom.

Liverpool je do zadetka prišel že v prvi minuti, vendar je bil gol zaradi nedovoljenega položaja Sadia Maneja razveljavljen. Redsi so do svojih priložnosti prišli predvsem po napakah v obrambi Spursov. Domači so imeli terensko premoč, a do nevarnih situacij niso prihajali.

Proti zaključku prvega polčasa pa je Liverpool vendarle povedel. Po slabo izbiti žogi Vorma je najvišje skočil Wijnaldum in žogo z glavo potisnil preko golove črte.

V drugem polčasu je prav tako napaka Vorma botrovala k novemu zadetku tega je iz neposredne bližine dosegel Roberto Firmino in svoji ekipi priboril lepo prednost.

Domači so poizkušali priti do zadetka za priključek, a jim nikakor ni uspelo. Šele v 93.minuti je po žogi lepo udaril Erik Lamela in znižal na 2:1, vendar je Spursom na koncu zmanjkalo časa za še en zadetek.

Liverpool tako ostaja pri vrhu s petimi zmagami, Tottenham pa je danes doživel še drugi zaporedni poraz.