16.09.2018 | 16:23

Prihodnost Herrere in Mate pod Mourinhom

Manchester United

Oba nogometaša v novi sezoni z minimalno minutažo, pogodba pa se jima izteče konec sezone.

Juan Mata

Clive Brunskill, Getty Images

Ne teče sezona Anderja Herrere in Juana Mate na Old Traffordu. Prvi je v sezoni 2018/19 na prvih petih tekmah Manchester Uniteda zaigral vsega 69 minut. 55 minut proti Tottenhamu ob bolečem porazu z 0:3, kjer je presenetljivo igral na mestu osrednjega branilca, 14 minut pa si je prislužil še na tekmi ob zmagi proti Burnleyu.

Tudi v primeru Mate ni obetavno. Začel je otvoritveno tekmo proti Leicester Cityju (90 minut) in naslednjo tekmo proti Brightonu, a je bil zamenjan ob polčasu, nato pa Mourinho ni več računal nanj, tako da je ostal pri 135 odigranih minutah.

Če prištejemo še interes Rdečih vragov za Ozila, in da se obema nogometašema iztečeta pogodbi konec sezone, je njuna prihodnosti na Old Traffordu vprašljiva. Po zmagi proti Watfordu je Mourinho pokomentiral njun položaj: ''Tudi če ne igrata veliko in ne prinašata lovorik, glede na to, kaj predstavljata in glede na njun karakter sta edinstvena nogometaša in ne želim izgubiti nobenega od njuju.''