VAR "gostoval" v Premier ligi, našel samo eno napako

Michael Regan, Getty Images

Sistem video asistenta (VAR) je bil v soboto na petih tekmah 5. kroga preizkušen tudi v Premier ligi. Sodniki ga na nobeni tekmi niso potrebovali in koristili, je pa kasneje liga analizirala tekme in rezultate ter našla samo eno sodniško napako.

Edina napaka, ki jo je VAR na petih tekmah Premier lige minuli konec tedna opazil, se je zgodila na tekmi med Manchester Cityjem in Fulhamom, ko ni bil priznan zadetek Leroyja Saneja pred koncem prvega polčasa.

Takrat se stranski sodnik dvignil zastavico za prepovedani položal, analiza z VAR-om pa je pokazala, da Sane ni bi v ofsajdu. Tekma na stadionu Etihad se je končala z rezultatom 3:0, sodniška napaka pa tako ni (preveč) vplivala na rezultat.

Strelci za City so bili prav Sane in David Silva, v drugem polčasu pa je zadetek dosegel tudi Raheem Sterling.

VAR sistem je informacije pridobival brez kakršnekoli komunikacije s sodniškimi akterji na zelenici. Angleški mediji so poročali, da so vodilni možje lige zadovoljni s preizkusnim obdobjem, tako da lahko pričakujemo, da se bo ustanovila iniciativa, ki bo VAR pripeljala tudi v elitno angleško tekmovanje.

Premierligaši so aprila glasovali proti sistemu video asistentov v letošnji sezoni, bodo pa VAR uporabljali na tekmah FA Pokala na tistih stadionih, ki to tehnično omogočajo.