Sarri: Ali je pomembno, kdo je kapetan??

Shaun Botterill/Getty Images

Strateg Chelseaja Maurizio Sarri je prepričan, da bodo imeli modri iz Londona v naslednjih mesecih zaradi natrpanega urnika s tekmami v Premier ligi in evropski ligi kar nekaj težav.

Nogometaši Chelseaja so se po prvi tekmi v evropski ligi iz Grčije vrnili v poznih četrtkovih urah, kar pomeni, da so imeli le 48 ur časa za pripravo na obračun z West Hamom.

V Italiji so klubi vedno imeli možnost, da v primeru igranja v ligi prvakov, tekmo odigrajo v petek ali v soboto. V primeru gostovanja v evropski ligi, se lahko zvezo prosi, da se tekma prestavi na ponedeljek. To je bilo dobro. Za angleške ekipe so evropska tekmovanja ob Premier ligi zelo zahtevna,” je ocenil Sarri.

Za zdaj to še ni težava, saj v nogah še nimamo velika števila tekem, a se bo to v naslednjih dveh mesecih spremenilo. Ogledal sem si kar nekaj obračunov West Hama. So zelo dobra ekipa, imajo dobro igro. Njihov položaj na lestvici ni realen prikaz moči,” je o naslednjem tekmecu modrih iz Londona povedal Sarri.

Angleški mediji so italijanskega stratega tudi tokrat povprašali, kdo bo nosil kapetanski trak.

Ne spomnim se, kdo je bil v četrtek na začetku tekme kapetan. Je bilo to Willian? V drugem delu je trak nosil Azpilicueta. Res se ne spomnim. Ne razumem, zakaj je to v Angliji tako pomembno. Meni ni. Preden se odločim, kdo bo prvi kapetan, se moram pogovoriti z igralci in upravo kluba. Za zdaj za kaj takega ni časa,” je zaključil Maurizio Sarri.

Londonski derbi med Chelseajem in West Hamom boste lahko v neposrednem prenosu pospremili ob 14.30 na kanalu Sportklub 2.