"Mourinho objokan in povsem osamljen na avtobusu"

Shaun Botterill /Allsport

Inter je leta 2010 z Josejem Mourinhom osvojil trojno krono, takratni predsednik kluba Massimo Moratti pa je pred dnevi dejal, da ga Portugalec že od nekdaj impresionira.

“Mourinho mi v spominu ni ostal po tem, da je osvojil Ligo prvakov s Portom, ampak že zaradi izjave dve leti prej, po remiju z Deportivom. Vprašali so ga o povratni tekmi, on pa je odgovoril: ‘Katera tekma? Jaz razmišljam že o finalu.’ Ko sem slišal to, sem bil nad njim navdušen,” je dejal Moratti.

Pred tisto zmago proti Bayernu v finalu Lige prvakov z 2:0, je Inter ugnal Sieno in si s tem zagotovil nov scudetto.

“Po tekmi s Sieno sem povsod iskal Joseja, a ga nikjer nisem mogel najti. Kar izginil je. Na koncu sem ga našel na klubskem avtobusu, kako leži, povsem san in objokan…tako zelo izpraznjen je bil,” je o Portugalcu razlagal direktor ekipe Marco Tronchetti Provera ter dodaja:

Ligo prvakov smo dejansko osvojili v polfinalu, ko smo izločili Barcelono. V finale smo šli samozavestni, mirni, saj smo že dosegli nekaj neverjetnega.”