"Ni kriv Mourinho, ampak tisti, ki so ga pripeljali"

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Nekdanji branilec Liverpoola Markus Babbel je trenutni položaj pri Manchester United označil za smešnega in dodal, da enostavno ne more verjeti, kaj se trenutno dogaja na Old Traffordu.

Menedžer rdečih vragov Jose Mourinho je še vedno v središču pozornosti in bi, po nekaterih informacijah, moral po obračunu z Newcastlom ostai brez dela, vendar je kasneje uprava kluba to zanikala.

Ni kriv Mourinho. Če ga pripeljete, veste, kaj ste dobili. Vsi so presenečeni, ker United ne igra ofenzivno. To ni Mourinho. Za Mourinha je glavna obramba in osvajanje trofej.Da smo pošteni, do sedaj jih je tudi osvajal,” je o delu Portugalca dejal nekdanji član največjih rivalov rdečih vragov Markus Babbel in nadaljeval: “Po mojem mnenju, je težava v upravi, ker so oni odločili, da mu ponudijo delo, sedaj pa ne delajo tistega, kar on želi in mu ne verjamejo. Celo Manchester United ne ve, kaj želi, kar je povsem noro in v to ne morem verjeti.”

Nekdanji branilec, ki je z Liverpoolom slavil tudi v Ligi prvakov, je nadaljeval v podobnem tonu: “United je od nekdaj igral ofenzivno, fenomenalne podaje in izjemni ofenzivni igralci. Ni Mourinho kriv, ker so ga zaposlili, to je prva napaka, ki jo je naredil klub. Sedaj pa je veliko presenečenje, ker ne igrajo napadalno. To mi je smešno, neverjetno je, da se na tako visokem nivoju delajo takšne napake.”

United je na lestvici Premier lige trenutno osmi s 13 točkami oziroma sedmimi manj od vodilnega tria Manchester City-Liverpool-Chelsea.