Unai Emery v lovu za Cityjem

Premier Liga 22. Okt 201816:14 > 16:17
Clive Mason/Getty Images

Menedžer Arsenala Unai Emery se zaveda, da se mora njegova ekipa izboljšati na različnih področjih, če želi ujeti ekipe pred seboj – kljub načeloma dobri formi.

Shaun Botterill, Getty Images

Zmaga proti Leicesterju zvečer (ob 21h na SK1) bi pomenila za Topničarje 10 zaporedno zmago, njihov najboljši niz po oktobru 2007.

Ekipa Unaija Emeryja se lahko z zmago s štirimi goli zavihti na tretje mesto, a strateg zahteva še več.

”Moramo se izboljšati v mnogih stvareh,” pravi Emery. ”To je zdaj naša najboljša iztočnica, ne bomo se ustavili. Vse stvari bomo skupaj z igralci premislili in analizirali za napredek.”

Po porazu proti Manchester Cityju in Chelseaju na otvoritvenih dveh tekmah v sezoni je Španec, ki se je pridružil Arsenalu maja, vodil svoj novi klub do zmag na vsaki naslednji tekmi. A Emeryju ne da miru, da Arsenal ves čas lovi vodilni City (5 točk prednosti) in Chelsea (3 točke več).

”Moramo nadaljevati in iskati naše najboljše individualne in kolektivne nastope, da jima ostanemo blizu,” je dodal. ”Obe ekipi sta v formi in z več točkami od nas. Njune kvalitete in nastopi so na zelo visoki ravni. A tudi mi izboljšujemo stvari.”

Branilec Hector Bellerin je podkrepil trenerjeve besede in dejal, da se igralci še vedno prilagajajo Emeryjevemu stilu igre.

”Rim ni bil zgrajen v enem dnevu,” je povedal za klubsko spletno stran. ”Tvegamo več kot prej, a je pomembno za nas, za naše navijaše in vse okrog nas, da verjamemo v to idejo. Za nas je pomembno, da se prilagodimo novemu sistemu, smo skupaj kot ekipa, smo tekmovalni in imamo to zmagovalno mentaliteto, ki jo moramo prenesti na naslednji nivo in postanemo ekipa, ki jo ima trener v mislih.”