Getty Images/Christof Koepsel
Nogomet 22.10.2018 | 23:15

Aubameyang, Ozil in Bellerin za preobrat Arsenala

Nogometaši Arsenala so premagali Leicester po preobratu v zadnji tekmi devetega kroga Premier lige.

obamejang

Michael Regan/Getty Images

Arsenal je s preobratom prišel do zmage proti Leicesterju na svojem stadionu in slavil s 3:1.

Povedle so Lisice po pol ure igre po nesrečnem avtogolu Hectorja Bellerina. Streljal je Chilwell, žoga pa se je odbila od Bellerinove noge in končala v golu.

Preobrat Arsenala je začel Mesut Ozil z golom v 45. minuti po asistenci Bellerina. Ozil je dosegel 30 gol v Premier ligi in tako postal najučinkovitejši nemški nogometaš na Otoku.

Ozil in Bellerin sta imela pomembno vlogo tudi v nadaljevanju tekme. Bellerin je v 63. minuti podaljšal Ozilovo podajo do Pierra-Emericka Aubameyanga, ki je zadel za 2:1.

Samo tri minute kasneje je Ozil asistiral Aubameyangu za še tretji gol Arsenala v mreži Leicesterja in zmago ekipe Unaija Emeryja.

Arsenal je vpisal sedmo zmago v sezoni in sedmo zaporedno v ligi, sedaj je na četrtem mestu lestvice z 21 točkami kot jih imata tudi Chelsea na tretjem in Tottenham na četrtem mestu.

Za Leicester je to peti poraz, nahajajo se na 11. mestu lestvice z 11 točkami.