Milner in Lacazette heroja remija na Emiratih

Michael Regan, Getty Images Sport

Derbi 11. kroga Premier lige med Arsenalom in Liverpoolom na Emiratih v Londonu se je končal brez zmagovalca (1:1).

Nogometaši Liverpoola ostajajo brez poraza v Premier ligi tudi po obisku Emiratov, kjer so se z Arsenalom razšli brez zmagovalca (1:1). Redse je v vodstvo popeljal James Milner v 61. minuti, končni izid pa je v 82. postavil Alexandre Lacazette.

Začetek dvoboja je minil v znamenju topničarjev, ki so hitro ogreli Alisona. Najlepšo priložnost za domače je imel Henrikh Mkhitaryan, vendar je mreža Liverpoola ostala nedotaknjena.

V 19. minuti je Sadio Mane zatresel mrežo Arsenalam vendar so sodniki zadetek upravičeno razveljavili zaradi nedovoljenega položaja. Kasneje je do priložnosti prišel tudi Virgil van Dijk, ki je kasneje dvakrat zatresel tudi vratnico Arsenala.

Po nekaj več kot uri igre so redsi povedli. Mane je streljal, Bernd Leno je žogo odbil do Milnerja, ki je zadel v stilu Stevena Gerrarda. Za Milnerja je bil to 50. zadetek v Premier ligi in še eden dvoboj v 16 let dolgi premierligaški karieri, v kateri nadaljuje s čudežno statistiko, da njegova ekipa ne izgubi, ko se vpiše med strelce.

V 82. minuti je za delitev točke in veliko slavje na Emiratih s sijajnim golom poskrbel Lacazette.

Liverpool ima po 11. krogih 27 točk, samo eno več od Manchester Cityja, ki se bo v nedeljo pomeril s Southamptonom. Arsenal je s 23 točkami na četrtem mestu.