SK

04.11.2018 | 19.52

Španci Chelseaju prinesli zmago

Nogometaši Chelseaja so premagali Crystan Palace v 11. krogu Premier lige z rezultatom 3:1.

Alvaro Morata

Getty Images Sport, Richard Heathcote

Prvi polčas bi skoraj minil brez priložnosti tako na eni kot na drugi strani, dokler ni v 32. minuti zadel Alvaro Morata. Španski napadalec je izkoristil podajo svojega rojaka Pedra, ko je iz okoli sedmih metrov premagal vratarja Palaceja Weyna Hennesseya.

Po ne tako zanimivi igri v prvem delu tekme je bilo v nadaljevanju zanimivejše. Orli so uspeli poravnati izid v 53. minuti, ko je po dvojni podaji z Jamesom McArthurjem po proti napadu zadel Townsend. V novo prednost je Bluese popeljal Morata s svojim drugim zadetkom v 65. minuti in svojim petim v sezoni. Eden Hazard je izvedel prosti udarec, žoga je preletela vse igralce v šestnajstercu do druge stative, kjer je čakal Morata. Z levo nogo je matiral gostujočega vratarja. Samo 5 minut kasneje je na semaforju pisalo 3:1. Med strelce se je vpisal Pedro po asistenci še enega Španca Marcosa Alonsa.

Chelsea je po tej zmagi na drugem mestu na lestvici s 27 točkami, toliko pa jih ima tudi Liverpool in boljšo gol razliko.