Liverpool zlahka odpravil zadnjeuvrščeni Fulham

Premier Liga 11. Nov 201814:51 > 14:52
Getty Images/Laurence Griffiths

Nogometaši Liverpoola so pred reprezentančnim premorom prišli do pričakovane proti Fulhamu (2:0) in se vsaj do manchesterskega derbija povzpeli na vrh lestvice angleške Premier lige.

Trener Liverpoola Jürgen Klopp je na zelenico Anfielda pričakovano poslal svojo trenutno najmočnejšo zasedbo, ki je rutinsko opravila z nalogo. Navijači Fulhama bodo sicer še dolgo razmišljali o 41. minuti, ko so sodniki nekoliko dvomljivo zaradi prepovedanega položaja razveljavili zadetek Aleksandra Mitrovića. V naslednjem napadu je za redse zadel Mohamed Salah in vendarle kronal sicer izrazito terensko premoč domače zasedbe.

Tudi drugi polčas je poskrbel za podobno zgodbo. Liverpool je bil občutno več pri žogi in večino časa pritiskal na polovici londonske ekipe. Do konca obračuna smo sicer videli le še en zadetek. V 53. minuti je podajo Andrewa Robertsona s krasno reakcijo izkoristil Xherdan Shaqiri. Ritem igre je nato pričakovano padel, gostje pa si prave priložnosti za priključek niso uspeli priigrati. V izdihljajih rednega dela srečanja je sicer poskusil Mitrović, to je bil edini strel Fulhama v drugem delu, a meril previsoko.

Liverpool je z zmago vsaj za dobre tri ure zavzel vrh lestvice Premier lige in bo reprezentančni premor preživel v dobrem vzdušju. Fulham po novem porazu, nedeljski je bil že deveti v sezoni in šesti zaporedni, ostaja prikovan na dno, na nove točke pa bo upal v nadaljevanju novembra.

Oglejte si vse rezultate in lestvico angleškega državnega prvenstva.