Mourinho: Statistika za tiste, ki ne razumejo igre

Premier Liga 12. Nov 201810:39 > 10:40
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Menedžer Manchester Uniteda Jose Mourinho odsotnosti Paula Pogbaja ni želel izkoristiti kot izgovor za poraz v mestnem derbiju proti Manchester Cityju.

Rdeči vragi so na Etihadu klonili s 3:1 in pred reprezentančnim premorom za mestnimi tekmeci, ki vodijo na lestvici, zaostajajo 12 točk. Jose Mourinho ni mogel računati na Romeluja Lukakuja, v ekipi ni bilo niti Paula Pogbaja.

City je odigral tri tekme na svojem igrišču in slavil s 6:1, 6:0 … Bilo jim je lepo in lahko. Mi smo odigrali dve težki tekmi, drugo proti eni od najboljših ekip v Evropi … Pri tem je Fellaini moral igrati, a ni bil pripravljen za vseh 90 minut. Iz nekaterih razlogov smo ostali tudi brez Pogbaja. Ne pomeni, da bi s Paulom zmagali, tako da tega ne bom izkoristil kot izgovor,” je dejal Portugalec.

City je imel 66 odstotkov časa žogo v svojih nogah in 16-krat poizkusil s strelom proti vratom Uniteda. Na drugi strani so rdeči vragi proti vratom mestnih rivalov usmerili deset strelov manj. “Ljudje, ki ne razumejo nogometa, ga analizirajo preko statistike. Mene to ne zanima. Pomembno mi je, kako sem se počutil med igro, ki je bila odpra do 80. minute. Menim, da smo delali napake, toda ne mislim, da smo igrali slabo.”

Rdeči vragi po reprezentančnem premoru čaka domači obračun proti Crystal Palacu.