Southampton pred podpisom z avstrijskim trenerjem

Michael Regan, Getty Images Sport

Southampton je odpustil Marka Hughesa, njegovo mesto naj bi zasedel bivši trener Leipziga Avstrijec Ralph Hasenhuttl

Hughes je dobil odpoved osem mesecev po tem, ko je prevzel Southampton. Zdaj so 18 na lestvici Premier lige.

Ralph Hasenhuttl je brez kluba, odkar je maja zapustil Leipzig po končani dveletni pogodbi. Popeljal jih je na drugo mesto v Bundesligi v njegovi prvi sezoni na klopi nemškega kluba, takoj po napredovanju iz druge v prvo ligo. Lansko sezono je Leipzig končal na šestem mestu Bundeslige, a 51-letni Avstrijec in nemški klub nista podaljšala pogodbe.

Po odslovitvi Hughesa so pri Southamptnu podali izjavo, da ”je iskanje novega menedžerja v teku”.

Pomočnik trenerja Kelvin Davis bo prevzel vodenje ekipe na naslednji tekmi proti Tottehamu na Wembleyu v sredo.

Hughes se je pridružil Southamptnu marca, dva meseca po tem, ko je bil odpuščen pri Stoke Cityju. Ob prevzemu trenerskega mesta je bil klub eno točko oddaljen od cone izpada, a 55-letni Britanec ga je popeljal na varno z dvema zmagama v zadnjih štirih tekmah pred koncem sezone.

Vseeno so letos spet popustili, pod Hughesovim vodstvom so zmagali samo 3 od 22 ligaških tekem.

Njegova zadnja tekma na mestu trenerja je bil remi z Manchester Unitedom, a pred tem je Southampton doživel poraz s 3:2 proti Fulhamu in izpadel iz Pokala Carabao po enajstmetrovkah proti Leicesterju.

Skupaj s Hughesom klub zapuščata prvi pomočnik trenerja Mark Bowen in Eddie Niedzwiecki.