City na koncu trpel, a vendarle ugnal Watford

Premier Liga 4. Dec 201822:48 > 22:57
Shaun Botterill/Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so na tekmi 15. kroga angleške Premier lige z 2:1 ugnali Watford in tudi v decembru ostajajo v zmagoviti formi.

Za sinjemodre je to sedma zaporedna zmaga v Premier ligi, varovanci Pepa Guardiole pa pričakovano še naprej ostajajo neporaženi.

Tekma se je začela pričakovano, saj so gostje takoj prevzeli pobudo. Prvič so zapretili v 11. minuti, ko je Leroy Sane v kazenskem prostoru močno sprožil, a je domači vratar njegov poskus dobro ustavil. Sledilo je še nekaj zapravljenih priložnosti gostov, Watford pa je zapretil le v 33. minuti, ko je neverjetno priložnost zapravil Troy Deeney.

City je premoč kronal v 40. minuti, ko se je izkazal Sane, ki je bil na pravem mestu in s telesom zadel za 1:0.

Drugi polčas je takoj prinesel povišanje vodstva gostov. V 51. minuti je zadel Riyad Mahrez, nato pa smo pričakovano pospremili bolj mirno nadaljevanje. City bi sicer lahko do končnice še povišal svojo prednost, a sta bila Bernardo Silva in Gabriel Jesus nenatančna.

V 85. minuti pa so gostitelji poskrbeli za napeto končnico. Pred vrati Cityja se je odlično znašel Abdoulaye Doucoure, ki je za hrbet Edersona poslal odbito žogo. Gostje so se nato povlekli na svojo polovico, Watford pa je uspel zapretiti le še v 87. minuti, ko je bil Deeney nenatančen z glavo.

Na preostalih tekmah je Bournemouth z 2:1 odpravil Huddersfield, Brighton je s 3:1 ugnal Crystal Palace, West Ham pa je bil s 3:1 boljši od Cardiffa.

Osrednji obračun 15. kroga bo na sporedu v sredo, ko se bosta ob 21. uri pomerila Manchester United in Arsenal. Pred tekmo vabljeni v našo družbo tudi na naš Facebook profil, kjer za vas pripravljamo studijski del.