Dan Istitene/Getty Images

05.12.2018 | 22.41 > 22:53

Derbi kroga postregel s štirimi goli in remijem

Derbi 15. kroga angleške Premier lige med Manchester Unitedom in Arsenalom se je končal z remijem na Old Traffordu (2:2).

Manchester United, Arsenal FC, Jesse Lingard

Začetek tekme je ponudil taktično bitko, več pa so imeli od igre gostje. Ti so v 26. minuti prišli tudi do vodstva. Po podaji s kota je Shkodran Mustafi streljal z glavo, relativno nenevaren strel pa je presenetil Davida De Geo, ki je žogo izbil v lasten gol. Domači so prvič zapretili v 30. minuti, ko je s prostega strela poskusil Marcos Rojo, z obrambo pa se je izkazal Bernd Leno. V naslednji akciji pa so gostitelji tudi izenačili, saj je še v isti minuti po podaji Anderja Herrera zadel Anthony Martial in postavil rezultat prvega polčasa. Do konca prvega dela je bil trener Arsenala Unai Emery prisiljen v prvo zamenjavo (Holdinga je zamenjal Lichtsteiner), tik pred odmorom pa se je poškodoval še Aaron Ramsey.

Ramsey je nato pričakovano ostal v slačilnici, Emery pa je tako bil prisiljen še v drugo menjavo. Prvih 20 minut drugega polčasa je znova zaznamovala taktična bitka, nato pa sta sledili nori dve minuti. V 68. minuti je preko Alexandra Lacazetta povedel Arsenal, le minuti zatem pa je izenačil Jesse Lingard. Sledilo je še nekaj priložnosti, predvsem so bili nevarni gostje, a je rezultat ostal nespremenjen. V zaključku obračuna se je z nekaj obrambami izkazal tudi pred tem ne najbolj zanesljiv David De Gea.

Na preostalih sredinih obračunih tega kroga smo videli dva remija (Everton - Newcastle 1:1, Fulham - Leicester 1:1), zanesljivi zmagi Liverpoola in Tottenhama ter poraz Chelseaja na gostovanju pri Wolverhamptonu (2:1).